Bun Venit
Informatie
Admiterea
Proces educational
  Catedra Discipline Liceale
  Catedra Discipline de Specialitate si Instruire Practica
  Catedra Indrumatorilor de grupe
Specialitatile
Instruirea practica a studentilor
Parteneri
Activitati extracurriculare
Management al Calitatii
Acte normative
Biblioteca
Galerie
Absolventi
Forum
Contacte
 





IP-ul meu 54.198.246.116
 


Catedra "Discipline Specialitate si Instruire Practica"

Membrii catedrei:

Nr.ord Nume Disciplina predata Grad didactic /
Titlu
1 Beliescu Mihai Proiectarea sculelor, Tehnologia construcției de masini, TFESA GD I
2 Birladeanu Adrian Bazele proiectării asistate de calculator, Tehnologia materialelor GD II
3 Botnari Vlad Bazele proiectării asistate de calculator
4 Budoianu Tatiana Bazele legislației
5 Bulat Grigore Acționări Electrice
6 Cheianu-Tudos Carolina Filosofie, Decizii pentru un mod sănătos de viață, Etica profesională GD II
7 Chircioglo Vasilii maistru de Instruire practică GD II
8 Ciuperca Radion Creativitatea Tehnică Dr. Stiințe tehnice
9 Codreanu Gheorghe Geometrie descriptivăa, Mecanica aplicată,
Şef catedră Discipline Profesionale
GD I
10 Corcodel Ion maistru de Instruire practică GD II
11 Crangaci Ilia Reglarea utilajului automatizat
12 Crivoi Mihai Instruirea asistată de calculator
13 Furdui Alexandru Managementul Industrial Lector sup. UTM
14 Gaifutdinova Olga Tehnologia Informației, Standardizarea și Managementul Calității, Protecția Muncii, Toleranțe și control dimensional GD II
15 Gordelenco Pavel Mașini-unelte și Complexe Dr. Stiințe tehnice
16 Ianachevici Anatolie Studiul și Tehnologia materialelor
17 Javgureanu Vasile Acționări Hidraulice și pneumatice Dr. Stiințe tehnice
18 Macovei Adrian maistru de Instruire practică
19 Movila Iurie Bazele legislației
20 Movil Vladislav Bazele legislației
21 Pendus Andrei Desen Tehnic, Toleranțe și ajustaje GD II
22 Pinzaru Serafim Electrotehnica, Bazele automatizării, Standarde GD II
23 Scobiola Veaceslav Tehnologia prelucrării materialelor GD II
24 Trifan Nicolae Prelucrarea prin așchiere,
Tehnologia prelucrării materialelor
Dr. Stiințe tehnice; GD Sup.
25 Untila Leonid Utilaj Tehnologic GD II
26 Vaculenco Maxim Instruirea asistată de calculator Dr. Stiințe tehnice
27 Vengher Dumitru Sisteme de comandă și programarea MUCN GD II


..::   Copyright © 2016 Colegiul Tehnic al UTM. Toate drepturile rezervate.   ::..